Õpetaja Urmas Nagel pälvis kuldristi

Reedel, 3. juunil toimus Räpina kirikus väga eriline Taizé lauludega missa. Tallinnast sõitis Räpinasse kohale EELK peapiiskop Urmas Viilma, et üle anda meie õpetajale pikaalalise ja pühendunud  teenistuse eest EELK Kuldrist. „Otsus anda Urmas Nagelile Kuldristi kandmise õigus tehti juba novembris 2020, kuid koroonalaine ja õpetaja Nageli ootamatu haigestumine takistasid tunnustuse varem üle andmist”,  lisas peapiiskop.

 

Urmas Nagel on  vaimuliku ametit pidanud 30 aastat. Teenimist alustas ta Hiiumaal Emmaste koguduses ja alates 2000. aastast Räpina koguduses, lisaks on ta Mehikoorma koguduse hooldajaõpetaja.

Pühendunult ja endast kõike andvalt lööb õpetaja kaasa kõigis koguduse tegemistes: pühapäevakooli tunnid ja suvelaagrid, noortele leerikursuste pidamine, piiblitunnid, kooriproovid ja esinemised, retriidid, jumalateenistused Räpina kolmes hooldekodus, hingehoidlikud vestlused abivajajatega, Taizé lauludega õhtupalvused. Pastor Urmas Nagel on Räpinas teenitud aastate jooksul ristinud 506 last ja täiskasvanut, konfirmeerinud 385 uut koguduse liiget, laulatanud 54 paari ja saatnud viimsele teele 1157 koguduse liiget.

 

Tegemisi on jagunud ka väljaspool kodukirikut. Kaheksa aastat täitis õpetaja Urmas Nagel praosti kohustusi Võru praostkonnas. Lisaks olnud EELK Kirikukogu saadik ja EELK Vaimulike konverentsi juhatuse esimees.

 

Oma isikliku eluga eeskujuks olles, teekaaslastele toeks ja inspiratsiooni pakkudes, ustavalt teenides ning usaldades elu on õpetaja Nagel toonud oma koguduse tänasesse päeva, mil saame olla tunnistajaks, et tema tehtud tööd on märgatud ja tunnustatud. Tänusõnad ja õnnitlused Urmas Nagelile laususid juhatuse esimees Mati Tiigimäe koos kirikulistega, koguduse koor, ametivennad ja –õed ning vallavanem Enel Liin ja volikogu esimees Peeter Sibul.

Tiia Oras,
koguduse sekretär

 

Foto: Toomas Nigola

Lähenevad sündmused

21. juuli 2024

Toeta kogudust

Arvelduskonto:
Swedbank EE442200001120054618