Retriit Esna mõisas 15-17 september

 

Hää retriidil osaleja ehk süvija,

oled  15. septembrist – 17 septembrini 2017.a. oodatud Esna mõisasse retriidile ehk süvile, mille pealkirjastasime: Allikad ja lossid.

Enese ettevalmistamiseks palume võimalusel enne retriiti läbi lugeda Anselm Grüni väikese raamatu „Vaikimisest“. „Igaühes meist on üks koht, kus valitseb täielik vaikus, koht, mis on vaba lärmakatest mõtetest, vaba muredest ja soovidest. Selles kohas oleme täielikult iseeneses. See on paik, kus inimene kohtub tõeliselt Jumalaga. /—/ Me ei pea midagi ise looma, see koht on täiesti olemas, kuid peidus meie mõtete ja murede koorma all. Kui me kaevame endas selle vaikuse paiga taas lahti, siis võime kohtuda Jumalaga nii, nagu ta on,“ kirjutab Grün. Püüa leida vastus küsimusele, mis Sind selles raamatus kõige rohkem kõnetab-puudutab?

Kolm päeva elame koos palvetava osaduskonnana, seetõttu eeldame iga osaleja kohalolekut süvi algusest lõpuni. Süvil vähendame välist infotulva ja stiimuleid, et teha ruumi millelegi suuremale ning sõlmime üksteisega vaikimise kokkuleppe. Seepärast palume jätta koju pooleliolevad tööd, õpinguraamatud ja arvutid, samuti korraldada töö- ja pereelu nõnda, et mobiilid saab välja lülitada.

Retriidi maksumus on 95 eurot. Sisadades mõisa üüri, 6 toidukorda ja retriidimaterjalid.

Ööbimine on kahekohalistes tubades. Kaasa palume võtta voodipesu (tekid ja padjad on olemas), kummikud, Piibli ning märkmiku/vihiku vaimuliku päevaraamatu pidamiseks, mõnusad soojad vabaaja riided, pehmed sisejalanõud (soojad sokid), ilmale vastavad jalutamisriided.

Kui Sa pole varem meie retriidil osalenud, siis kirjelda lühidalt oma ootusi ja kui on, siis varasemaid kokkupuuteid retriidiga või vaikuses olemisega e-kirja teel 08. septembriks (aadressil: urmas.nagel@eelk.ee ja margus.kirja@eelk.ee). Kui varasem kokkupuude retriidil või vaikuses olemisest puudub ning pole ka erilisi ootusi, palun kirjuta sellestki paari lausega. Nõnda aitad grupi varasematest teadmistest-kogemustest täpsemat pilti saada ning süviks paremini valmistuda. Suur tänu!

Anna teada, kust kandist tuled ja kas su autos on ruumi veel mõnele inimesele, et sõidukulusid kokku hoida.

Esna mõisa leiad siit:

https://maps.google.ee/maps?saddr=Esna+m%C3%B5is,+73204&daddr=Tallinn,+Tallinna+linn&hl=et&ie=UTF8&ll=59.195626,25.276794&spn=0.866448,2.043457&sll=59.198439,25.279541&sspn=0.866377,2.043457&geocode=FcgAhAMdYH6JASn1cAp_fUeTRjFXuv2zpbWg5Q%3BFaHvigMdp7V5ASm_FlbfmZSSRjFwYvwYbbMABA&oq=Tallinn&mra=ls&t=m&z=9

Rõõmsa kohtumiseni!

Urmas Nagel (m: 5615 8776)    Margus Kirja ( m:56647686 )

urmas.nagel@eelk.ee                 margus.kirja@eelk.ee

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.